“דור לדור יביע אומר” 

אודות

אודות התכנית

הוראת שפת הקודש בה אנו מתפללים, מדברים וקוראים מאפשרת לתלמידנו ללמוד על עולמות רבים ועל עצמם בו זמנית. בתכנית הלימודים של החינוך הלשוני מדגישים את שילובם של קריאה וכתיבה בהוראת התחום באורח שוטף ויומיומי.

“קריאה וכתיבה הן תהליכים המשלימים זה את זה: הקריאה מתעלת את הרעיונות של הקוראים באמצעות הטקסט של המחבר ואילו הכתיבה מאלצת את הכותב לשלוט בתהליך ומובילה אותו לבנות משמעות. בתהליכים אלה נעשה שימוש בסוגי ידע שונים – על העולם, על מערכת הלשון, על סיטואציות קומוניקטיביות, על סוגי טקסטים שונים.” ( מתוך תכנית הלימודים חינוך לשוני)

תכנית “דור לדור יביע אומר” פותחה לפני כארבע שנים ומטרתה לקדם חיזוק  ערכי המשפחה וטיפוח זהות יהודית ערכית תוך יישום מיומנויות שפתיות נלמדות בבית הספר היסודי. חשיבות המשפחה כגורם מחזק ומטפח חוסן רגשי מוכחת כבר שנים ויישום באמצעות הנלמד בהוראת העברית בבתי הספר תאפשר לתלמידים להתנסות בלמידה אותנטית ומשמעותית.

אנו רואים חשיבות רבה בחיזוק הקשר עם דור הסבים, סבות ומבוגרים במשפחה ובמרחב הקרוב לתלמידים מתוך תפיסה ערכית המשקפת את ערך המשפחה והעברת המסורת מדור לדור. וכן ראייה בחשיבות תרומת הקשר לכל אחד מהצדדים תוך הזדמנות לייצר למידה רלוונטית.

חיפוש במאגר הפעילויות

בחרו שכבת גיל ונושא רצוי
  • שכבת גיל

  • נושא במעגל השנה

דילוג לתוכן