“דור לדור יביע אומר” 

כיתה א

כותבים גלויות לחיילים

התלמידים יכירו את ה"גלויה" ככלי להעברת מסרים קצרים בעבר. בפעילות זו הילדים ישאלו את סבא וסבתא אם הם קיבלו/שלחו גלויות בעבר עם דגש על תקופות של מלחמות. בשלב השני הילדים יתנסו בכתיבת גלויה לחיילים כדרך להביע הערכה וחיזוק לחיילי צה"ל וכוחות הבטחון.

המילה האהובה

מהי המילה האהובה עליכם?על סבא וסבתא? כאן אנחנו קוראים לילדים לחשוב על העברית שלהם מזווית מיוחדת –רגשית ואישית. הילדים מוזמנים לבחור את המילה העברית האהובה עליהם,על סבא סבתא ובני המשפחה: זו שמרגשת, זו שמצחיקה, זו שמזכירה משהו או מישהו שאוהבים להיזכר בו. ואם יש להם סיפור מיוחד עליה-לספר אותו

מה נשתנה

אנו מציעים להפנות את הילדים לדור המבוגרים במשפחה בכדי לשאול על זיכרון ילדות בנושא "מה נשתנה". המורה תלמד את הילדים כיצד להכין את עצמם, כך שבליל הסדר יוכלו לשתף את המסובים במידע/סיפור שלמדו מהמבוגרים במשפחה. חשוב שהתלמידים יתרגלו בכיתה את התוצר שהכינו, ידייקו אותו וירכשו בטחון ביכולתם להציגו. כך הילדים יוכלו להפתיע את בני המשפחה ולהשתתף באופן פעיל בליל הסדר.

כותבים סיפורים של דור המבוגרים במשפחה

אנו מציעים ללמד את התלמידים כיצד לכתוב סיפור המבוסס על הסיפור האמיתי של סבא/סבתא או מבוגר אחר מהמשפחה. הסיפור שהתלמידים כותבים יכול להיות סיפור אותנטי המבוסס על אירוע אמיתי או תוצר דמיוני שנולד מהשראה בעקבות אירוע שהתרחש בעבר. בכל מקרה על הסיפור להיות אמין כדי שהקורא ימשיך לקרוא.

זמן סבא סבתא – משחקי ילדות

באילו משחקים שיחקו בילדותם סבא/סבתא שלי? מי מכיר ומי יודע ? "חמש אבנים " ? שבע תחנות? גומי ? חבל ? ועוד , משחקי ילדות נשכחים . הזדמנות לחיבור עם דור המבוגרים.

סיפור לילה טוב

חשבתם שאפשר לאמץ סבתא ? סבתא מספרת סיפורי לילה טוב בזום לילדי הכיתה, רחוק אבל קרוב!

חיפוש במאגר הפעילויות

בחרו שכבת גיל ונושא רצוי
  • שכבת גיל

  • נושא במעגל השנה

דילוג לתוכן